Minden, Rowling által használt kis részlet alapos vizsgálat alá került: miért éppen azt a bizonyos díszletet használta, miért éppen úgy nevezett el egy-egy varázslatot, vagy használt fel egy-egy, már régi varázsmesékből is ismert jelképet. Ezen összefüggések által bepillantást nyerünk a görög, római és kelta mitológiába, a latin, görög, francia és olasz nyelvekbe, megismerkedünk irodalmi és bibliai szereplőkkel csakúgy, mint a nép- és tündérmesék fordulataival, és felidézünk olyan klasszikusokat, mint J. R. R. Tolkien Gyűrűk Ura-trilógiája, C. S. Lewis Narniája vagy éppen Ursula K. Le Guin Szigetvilága.
Mindeközben felelevenedek a varázsvilág részletei, amelyekről talán időközben megfeledkeztél, vagy ha még nem olvastál egyetlen Harry Potter-regényt sem, már tájékozottabban foghatsz későbbiekben hozzá.
Tere Stouffer gyermekirodalomból szerzett diplomát a Hollins Egyetemen. 2001-ben írt szakdolgozatában J. K. Rowling varázsvilágát hasonlította össze C. S. Lewis és Lewis Caroll varázsvilágával, s ezzel az ország egyik első Harry Potter-kutatója lett, 2005-ben és 2006-ban a Gyermekirodalmi Szövetség nemzetközileg elismert konferenciáinak meghívott előadója volt.
Egyszerűen minden megvan ebben a könyvben, ami egy elvetemült rajongónak kell:
- Részletes leírások varázslókról, lényekről, növényekről.
- A varázsló kiegészítők és ruhák ismertetése
- Hasznos weboldalak
- Kulisszatitkok
- Varázsigék
- Bájitalok
- Helyszínek
- Érdekességek
Csak ajánlani tudom, én ugyan már túltettem magam ezen a nagy Harry Potter mánián (najó ezen nem lehet, csak kezdek kevésbé mániákus lenni..)
«««««««««¶ (9/10)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése