Ennek a lelkesítő gyűjteménynek a darabjai örömteli emlékeztetők arra, hogy miről is szólnak az ünnepek. A hétköznapi emberek által írt elbeszélések a karácsony igazi értelmét világítják meg. Ön és családja remekül szórakoznak majd a könyvben szereplő vidám és felemelő történeteken, melyek az ünnep bensőséges hangulatát közvetítik. A tartalomból: Négy szegény gyerek története, akik hónapokig gereblyéznek, havat lapátolnak és kisgyerekekre vigyáznak, hogy keményen dolgozó apjukat ajándékkal lepjék meg. Egy elvált, elszegényedett apa órákig küzd azért, hogy a használt játék teherautót újjá varázsolja a fia kedvéért. A hatéves házasság alatt a férj soha nem találja a tökéletes ajándékot a feleségének… de az asszony nem szól semmit, hiszen párja így is maga a tökéletes férj. Egy bevásárlóközpontban megjelenő Télapó ismeri a jelnyelvet, és ezzel örömet okoz egy hatéves siket kisfiúnak. A karácsony a legalkalmasabb időszak, hogy az Egy csésze vigasz karácsonyra szívet melengető történeteit olvassa!
Nicola Yoon: Minden, minden
Nagyon ritka, de nagyon híres betegségben szenvedek. Gyakorlatilag az egész világra allergiás vagyok.
Alice Hoffman: Gyönyörű titkok múzeuma
A történet New York-ban játszódik a huszadik század mozgalmas első két évtizedében. Két nagyon különböző ember szenvedélyes, feszültségekkel teli szerelmi története.
Grady Hendrix: Horrorstör
Az Orsk kínálatában Balsak bölcsőktől kezdve egészen a Gutevol hintaszékekig minden szerepelt, amire „életszakasztól függetlenül bárkinek” szüksége lehetett. Koporsókat kivéve. Egyelőre.
Chuck Wendig: Halálmadarak
Miriam Black tudja, hogyan fognak meghalni. Csak azt nem tudja, ki öli meg őket.
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében
Ez a történet döbbenetes, eddig nem látott mélységekben mutatja be a Playboy-villa bizarr, belső világát és a titkait is annak a férfinak, akinél a villa kulcsa van.
MINIKRITIKA | Colleen Sell: Egy csésze vigasz karácsonyra (Egy csésze vigasz #6)
MINIKRITIKA | Claire Saxby: Tények és talányok tárháza
Azt mondják, a tények néha furcsábbak, mint a kitalált történetek… de meg tudjátok-e különböztetni őket egymástól?
Tudtátok, hogy a koponyát 22 csont alkotja? Gondoltátok volna, hogy az ember 300-nál is több szagot képes megkülönböztetni, vagy azt, hogy egy átlagos ember az élete során több mint háromszor körüljárja a Földet? Várjunk csak… tényleg így van? A Tények és talányok tárházában több mint kétszáz furcsa, néha hihetetlen bejegyzést olvashattok az emberi testről, amely próbára tesz titeket: meg tudjátok-e különböztetni a valóságot a kitalált történetektől. Teszteljétek a családotokat és döbbentsétek meg a barátaitokat több órányi vicces furcsasággal!
MINIKRITIKA | Barney Stinson - Matt Kuhn: Cseltár
Mióta a világ világ, a férfiak minden kérdések alapkérdésére keresik a választ: „Miért vagyok itt… és nem mondjuk egy csajban?”. A válasz most megtaláltatott. Immár, a Cseltár segítségével, célba vehetsz egy gyönyörű nőt, felszíthatod lelke legbensőbb lángját, majd azt kihasználva beletrükközheted a szexbe. Több mint 75 olyan garantált, tolónyomást biztosító skalpszerző technikát sajátíthatsz el, amelyet a szúróguru és nem mellesleg überkirálv Barney Stinson ötölt ki.
MINIKRITIKA | Barbara Pease - Allan Pease: Illünk egymáshoz?
Férfiak és nők között ég és föld a különbség. Nincs egy közös vonásunk. Kész rejtély, hogy úgy-ahogy szót értünk egymással. De még ennél is nehezebb megtalálni, létezik-e a földkerekségen olyan valaki, aki illik hozzánk. Ne csüggedjünk! – biztat a sikeres szerzőpáros legújabb könyv ében, melyben számos hasznos tanáccsal, humoros rajzokkal, szórakoztató és tréfás tesztekkel próbál segíteni abban, hogy ne tévedjünk el reménytelenül a félreértések labirintusában. Vagy önnel ez sosem fordul elő?
MINIKRITIKA | Alistair MacLean - Night Without End (Oxford Bookworms)
From the acclaimed master of action and suspense. The all time classic.An airlinercrashes in the polar ice-cap. In temperatures 40 degrees below zero, six men and four women survive.But for the members of a remote scientific research station who rescue them, there are some sinister questions to answer – the first one being, who shot the pilot before the crash
MINIKRITIKA | Alison Sage - Sarah Gibb: Aranyhaj
A csodaszép Aranyhaj egy magas toronyba zárva raboskodik, ahol csak az erdő kis állatai látogatják meg, no meg a boszorkány, aki bebörtönözte. Egy nap azonban királyfi lovagol el a torony mellett, akit megbabonáz a lány szépsége, és úgy dönt, kiszabadítja… A Grimm testvérek meséje ezúttal A királykisasszony, akinek nem volt birodalma illusztrátora, Sarah Gibb képei által kel életre.
MINIKRITIKA | Vicckönyvek zanza értékelés
Amazonon találtam néhány, ingyenes vicckönyvet, amikről kiterjedt értékelést nem igazán tudnék írni, egy mondattal pedig nem szívesen szúrnám ki az olvasók szemét (bár volt már rá példa a minikritika rovaton belül), ezért gondoltam, egy bejegyzésben értékelném ezeket a könyveket.
101 DIRTY JOKES
Értékelésem: Vannak benne vicces, és kevésbé vicces viccek (:D), a legtöbbjük már lerágott csont, ami ezerszer szembejön a Facebookon és a 9GAG-en.
★★★★★★★☆☆☆ (7/10)
101 FUNNY HALLOWEEN JOKES!
Értékelésem: Szerintem ezeknek a vicceknek a nagy része egyáltalán nem vicces, sőt, nagyon erőltetett.
★★★★☆☆☆☆☆☆ (4/10)
BEST JOKES 2014
Értékelésem: Tele van közhelyes, agyonismételt viccekkel, de azért akad benne egy-két jó poén is.
★★★☆☆☆☆☆☆☆ (3/10)
101 BEST YO MAMA JOKES
Értékelésem: Eléggé gusztustalannak tartom ezt a vicckategóriát, de azért van egy-két olyan poén benne, aminél nevettem, ha akartam, ha nem.
★★★☆☆☆☆☆☆☆ (3/10)
MIKE SHANY: COLLECTION OF AMAZING JOKES
Értékelésem: Végre egy vicckönyv, ami tetszett.
★★★★★★★★★★ (10/10)
MIKE SHANY: COLLECTION OF AMAZING JOKES
Értékelésem: Végre egy vicckönyv, ami tetszett.
★★★★★★★★★★ (10/10)
MINIKRITIKA | Zsenik könyve
MINIKRITIKA | Jeff Kinney: A nagy kiruccanás (Egy ropi naplója #9)
By mrsp március 14, 2018
10csillag, család, gyermek, gyermekkönyv, gyermekszemszög, ifjúsági, illusztrált, képregény, kmk, minikritika No comments
MINIKRITIKA | Jeff Kinney: Pechszéria (Egy ropi naplója #8)
By mrsp március 12, 2018
9csillag, filmadaptáció, gyermek, gyermekkönyv, gyermekszemszög, ifjúsági, kmk, minikritika, sorozat No comments
Greg Heffley-t elhagyta a szerencséje. A legjobb barátja, Rowley Jefferson, elfordult tőle, új barátokat találni pedig nem is olyan könnyű feladat. Greg megelégeli balszerencséjét, és úgy dönt, vesz egy nagy levegőt és a sorsra bízza döntéseit. Vajon a vakszerencse kegyes lesz hozzá, vagy Greg élete egy merő pech marad?
MINIKRITIKA | Ruta Sepetys: Kalitkába zárt álmok
1950-et írunk, és miközben New Orleans francia negyedében titkok fortyognak, a tizenhét éves Josie Moraine csendben szövögeti álmait. A helyiek között csak a bordélyban dolgozó prostituált anyjáról ismert Josie többet szeretne kicsikarni az életből, mint amit New Orleans kínálhat. Tervet kovácsol hát, hogy maga mögött hagyhassa a várost, de a negyedben történt rejtélyes haláleset olyan nyomozásba sodorja, ami próbára teszi az anyja, a lelkiismerete és a Conti Street rideg madámja, Willie Woodley iránti hűségét.
Ruta Sepetys magával ragadó jellemeket teremt, akárcsak a világon mindenütt nagy sikert aratott Árnyalatnyi remény című első regényében. A gazdag cselekményben titkok és hazugságok hálója szövődik, és a kísértő emlékeztető, hogy döntéseink sorsunkat alakítják.
MINIKRITIKA | Biblia
A biblia szó az ógörög byblion többes száma, jelentése „könyvek”. (A „könyvtekercs” jelentésű byblion szó pedig a byblosz szóból származik, amely eredetileg az egyiptomi papiruszt, az ókorban íráshoz használt anyagot jelölte.) A Héber Bibliában egyedül Dániel próféta nevezi „könyvek”-nek a szent iratok gyűjteményét. A keresztények a Kr. u. 2. századtól fogva kezdték ezt a nevet az Istentől származónak vallott iratgyűjteményükre alkalmazni. Ez az egyszerű név találóan fejezi ki, hogy e műnek a rendkívülisége nem külső formájában van, hiszen csak könyveket, látszatra más emberi művekhez hasonló írásokat tartalmaz. A Bibliát gyakran egyszerűen „Írásnak”, „Írásoknak” nevezik (Jézus és az apostolok is használják ezt az elnevezést), továbbá „Isten Igéjének”, „Szentírásnak”, „Könyvek Könyvének” is hívják. Az „Isten Igéje” elnevezés a Bibliából származik: Isten prófétákon keresztül közölt kinyilatkoztatásának megkülönböztető jelölésére szolgál. Ezen kívül Ézsaiásnál az „Úr könyve” néven szerepel. Eszerint tehát a Biblia Isten könyve az emberek számára.
MINIKRITIKA | Kovács Zoltán: Feladatgyűjtemény lineáris algebra gyakorlatokhoz
★★★★★★★★★★ (10/10)
Jodi Picoult - Samantha Van Leer: Lapról lapra (Sorok között #2)
A valóságban Delila és Olivér soha nem lehetne egy pár. Viszont itt vannak a valóságban, és mégis párként élnek. Szembe kell nézniük a ténnyel: a „Boldogan éltek, amíg meg nem haltak” mondatot akár komolyan is vehetik. A sors azonban különös módon üzen nekik, és hamarosan rá kell jönniük: egy mese újraírása kockázatokkal jár.
A Sorok között folytatásában Olivérnek olyan hétköznapi problémákkal kell megküzdenie, amelyekről nem is álmodott: eddig mindenki az ő alattvalója volt, mostantól azonban neki kell alkalmazkodni másokhoz. Ami nem is olyan könnyű feladat, ha az embernek már előre meg van írva a meséje…
Delilának és Olivérnek közösen kell eldönteniük, mennyit hajlandóak kockáztatni az igaz szerelemért, hogy a történetük a való világban is boldog véget érjen. Hiszen a legnagyobb kalandok nem a tündérmesék lapjain történnek…
Fiala Borcsa: Szerinted? (Ellenpontok #1)
A Szerinted?! egy kamasz lány és az édesanyja napi csatáit követi végig, nem kevés humorral.
Olvasd el Janka naplóbejegyzéseit, majd fordítsd el a könyvet és kövesd, hogy Eszter, az anyuka hogyan éli meg ugyanazokat az örömöket, vitákat, nagy összeveszéseket és kibéküléseket..
És hogy ebből mi sül ki? Vágd fel a középső részt, és ez is kiderül!
J. K. Rowling - Harry Potter és a Bölcsek köve (Harry Potter #1)
By mrsp március 01, 2018
10csillag, animus, árva, árvaság, bentlakásos iskola, fantasy, Harry Potter, ifjúsági, iskola, jó és rossz, kedvenc, mágia, újraolvasás, varázslat No comments