Nicola Yoon: Minden, minden

Nagyon ritka, de nagyon híres betegségben szenvedek. Gyakorlatilag az egész világra allergiás vagyok.

Alice Hoffman: Gyönyörű titkok múzeuma

A történet New York-ban játszódik a huszadik század mozgalmas első két évtizedében. Két nagyon különböző ember szenvedélyes, feszültségekkel teli szerelmi története.

Grady Hendrix: Horrorstör

Az Orsk kínálatában Balsak bölcsőktől kezdve egészen a Gutevol hintaszékekig minden szerepelt, amire „életszakasztól függetlenül bárkinek” szüksége lehetett. Koporsókat kivéve. Egyelőre.

Chuck Wendig: Halálmadarak

Miriam Black tudja, hogyan fognak meghalni. Csak azt nem tudja, ki öli meg őket.

Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Ez a történet döbbenetes, eddig nem látott mélységekben mutatja be a Playboy-villa bizarr, belső világát és a titkait is annak a férfinak, akinél a villa kulcsa van.

Pokémon GO book tag

MINIKRITIKA | J. K. Rowling: Harry Potter és az azkabani fogoly (Harry Potter #3)

Azkabanból, a gonosz varázslókat őrző rettegett és szuperbiztos börtönből megszökik egy fogoly. A Mágiaügyi Minisztériumban tudják, hogy a veszélyes szökevény Roxfortba tart, a Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába. A varázslónövendék Harry Potter és barátai számára a harmadik tanév sem csak a vizsgák izgalmait tartogatja…

MINIKRITIKA | David Levithan: Six Earlier Days (Every Day #0,5)

In Every Day, New York Times bestselling author David Levithan presented readers with his most ambitious novel to date: Every morning, A wakes up in a different body and leads a different life. A must never get too attached, must never be noticed, must never interfere. The novel Every Day starts on Day 5994 of A’s life. In this digital-only collection Six Earlier Days, Levithan gives readers a glimpse at a handful of the other 5993 stories yet to be told that inform how A navigates the complexities of a life lived anew each day. In Every Day, readers discover if you can truly love someone who is destined to change every day. In Six Earlier Days, readers will discover a little bit more about how A became that someone. Fans of Levithan’s books such as Nick & Norah’s Infinite Playlist, co-written with Rachel Cohn, and Will Grayson, Will Grayson, co-written with John Green, will not want to miss A’s adventures in Every Day and Six Earlier Days.

MINIKRITIKA | J. K. Rowling: The Prequel (Harry Potter #0,5)

The Harry Potter Prequel is an 800-word story written by J. K. Rowling, and was published online on June 11th, 2008. Set three years before the birth of Harry Potter, the story recounts an adventure had by Sirius Black and James Potter. J.K. Rowling announced on May 28, 2008 that she was writing a prequel story for English PEN, the writers' association, and the Dyslexia Society. The story, handwritten on a card, would then be auctioned off alongside similar cards from other authors on June 11th, 2008, with the proceeds going to charity. A book of facsimiles was published in August 2008, allowing fans to own and read the story. As of 2009 the story is no longer officially available online. The story was one of three Harry Potter writing projects undertaken by Rowling after the publication of the final book, along with The Tales of Beedle the Bard and a yet-to-be-published Harry Potter Encyclopedia project.

MINIKRITIKA | Sef Daystorm: The Riddle Chest



From the author of „Lunch from a Cannon” comes a poetic riddle book designed to stump and amuse even the most seasoned riddle fan. One of the two solution keys is ciphered for those wishing to check a solution without seeing other solutions. Riddles are the mind's exercise!

MINIKRITIKA | Simon Márton: Dalok a magasföldszintről

A legelső vers végén egy zuhanó gépet talál az olvasó. A gépben egy alvó utast, az utas fejében egy álmot, ami nem derülhet ki soha. A kép romantikus és leleplező: ezek a versek tele vannak szenvedéllyel, pedig látszólag semmi nem áll messzebb tőlük, mint a romantikusság. Inkább tűnnek nagyon szomorú és nagyon pontos blogbejegyzéseknek. Vagyis őszinték, mint egy napló, de olvasókhoz beszélnek. Mindenkihez, aki maradt már egyedül.

Aki Simon Márton verseihez fordul vigasztalásért, nem csalódik. Éppen azt fogja kapni tőlük, amivel át lehet vészelni egy magányt: igen, ez most ilyen. Meghalt egy anya. Elmúlt egy szerelem. Volt, nincs. Igen, most üresség van. De ez az üresség jó, most éppen ez kell, mert enélkül nincs jövő. Márpedig jövő igenis van. Erőt és tartást kap az olvasó ezekből a versekből. Segítenek élni.

MINIKRITIKA | Singer Magdolna: Áldatlan állapot

Singer ​Magdolna könyve remélhetően megtöri azt a csendet, ami a rendellenesen fejlődő magzatok sorsának alakulását veszi körül. A reménnyel, örömmel, boldog várakozással teli áldott állapotból a várandós anya mély örvénybe zuhan, nincs kapaszkodó, segítség, támasz. Áldatlan állapot ez, szorongásokkal, kétségekkel, félelmekkel terhelt. A „modern taigetoszi” történetek feltárják a magzati diagnosztika örvendetes fejlődésének árnyoldalát is, átérezhetjük, milyen sors vár azokra a szülőkre, akik e fejlődés áldásának köszönhetően „időben” megtudják, hogy gyermekük rendellenesen fejlődik az anyaméhben. Sem a társadalom, sem az egészségügy nincs felkészülve ennek a kegyetlen élethelyzetnek a kezelésére. A szülők nem, vagy alig kapnak segítséget attól a pillanattól kezdve, amikor közlik velük a letaglózó hírt leendő gyermekük gyógyíthatatlan betegségéről. Olyan anyák is megszólalnak a kötetben, akik megváltak gyermeküktől, de szörnyű árat fizettek érte, és megszólalnak olyanok is, akik nem szakították meg terhességüket. Az utóbbiak közül találkozhatunk anyával, akinek tökéletesen egészséges gyermeke született, olyannal is, akinek a babája a születése után meggyógyult, de olyannal is, akinek meghalt a gyermeke vagy sérülten él. A témához hozzászól szülész, humángenetikus, neonatológus, pszichológus, pszichiáter és klinikai szociális munkás is. Az anyák érzelemtől fűtött, szubjektív beszámolói bizonyára túlzásokat és orvosi tévedéseket is tartalmaznak, de mindezek nem vonnak le értékükből, és a történeteket olvasva magunk is átélői leszünk az eseményeknek. Drukkolva, szorongva, felszabadultan örülve, sírva, megnyugodva – mikor merre kanyarodik a történet. Egy biztos, nem tudunk kívül maradni.

MINIKRITIKA | Suzanne Collins: A kiválasztott (Az éhezők viadala #3)

Bár minden ellene szólt, Katniss Everdeennek kétszer is sikerült élve kikerülnie az Éhezők Viadalából. Túlélt minden megpróbáltatást, de még mindig nincs biztonságban. Mert a Kapitólium bűnbakot keres a lázadás miatt. Snow elnök pedig egyértelművé tette: a Kapitólium haragja elől senki sem menekülhet. Sem Katniss családja, sem a barátai, sem pedig a 12. Körzet lakói. 
De közeledik a végső forradalom ideje. Amikor a nép végre szembeszáll a zsarnoksággal. És ebben a forradalomban Katnissnek döntő szerepe lesz. Az ő bátorságától, kitartásától és eltökéltségétől függ Panem jövője. Mert ő a kiválasztott. De maradt-e elég ereje hozzá, hogy megvívja az utolsó, mindent eldöntő harcot?

Suzanne Collins trilógiája az utóbbi évek legnagyobb nemzetközi könyvsikere, amely hónapokon át vezette az eladási listákat a világ számos országában. 2012 márciusában pedig a mozikba kerül Az Éhezők Viadala filmváltozata, Jennifer Lawrence-szel a főszerepben.

Suzanne Collins: Futótűz (Az éhezők viadala #2)

A Kapitólium dühös. 
A Kapitólium bosszúra éhes. 
A Kapitólium vért akar látni. 
És az igazi harc csak most kezdődik.

Katniss és Peeta megnyerték az Éhezők Viadalát, így ők és a családjaik megmenekültek az éhezéstől, de a fiatalok nem ülhetnek nyugodtan a babérjaikon. Vár rájuk a hosszú Győzelmi Körút, ismét csak a tévénézők árgus szeme előtt. 
A kötelező udvariaskodás unalmát azonban döbbenet és félelem váltja fel, amikor hírét veszik, hogy lázadás készül a Kapitólium ellen. Snow elnök sosem habozott lesújtani az engedetlenekre, és most is ott csap le, ahol senki sem várja. Emberek halnak meg, családok lesznek földönfutók, Katniss és Peeta pedig újabb küzdelemre kényszerülnek, ahol a tétek még nagyobbak, mint korábban.

Suzanne Collins: Az éhezők viadala (Az éhezők viadala #1)

Észak-Amerika romjain ma Panem országa, a ragyogó Kapitólium és a tizenkét távoli körzet fekszik. A Kapitólium kegyetlenül bánik Panem lakóival: minden évben, minden körzetből kisorsolnak egy-egy tizenkét és tizennyolc év közötti fiút és lányt, akiknek részt kell venniük Az Éhezők Viadalán. Az életre-halálra zajló küzdelmet élőben közvetíti a tévé. 
A tizenhat éves Katniss Everdeen egyedül él a húgával és az anyjával a Tizenkettedik Körzetben. Amikor a húgát kisorsolják, Katniss önként jelentkezik helyette a Viadalra, ez pedig felér egy halálos ítélettel. De Katniss már nem először néz farkasszemet a halállal – számára a túlélés a mindennapok része. Ha győzni akar, olyan döntéseket kell hoznia, ahol az életösztön szembe kerül az emberséggel, az élet pedig a szerelemmel.

Suzanne Collins regénye megjelenése óta hatalmas siker szerte a világon. Az izgalmakban és érzelmekben bővelkedő regényből hamarosan mozifilm is készül.

MINIKRITIKA | Suzy Almonds: 101 ​dolog, amit jó lett volna tudni a párkapcsolatról

Heuréka, megvan! – kiált az ember fia / leánya, amikor a nagy Ő végre válaszra méltatta, amikor valóra válik az álom, és végre kialakul a párkapcsolat, amire már oly régóta vágyott. Az első együtt töltött napok, hetek a boldogság bódító ködében telnek, de azután… Azután? A köd felszáll, a műsornak pedig folytatódnia kell. És ilyenkor jönnek a problémák, az olyan pillanatok, amikor az ember fia / leánya a fejéhez kap és felkiált: Bárcsak, bárcsak tudtam volna…!

MINIKRITIKA | Swati Avasthi: Ököl/Jog

A tizenhat éves Jace Witherspoon apja keze által átrendezett arccal régen látott testvére küszöbéhez ér 3,84 dollárral és egy titokkal. Megpróbál tovább lépni, új barátokat, új iskolát és új munkát találni, de hiába minden, ha nem képes elfelejteni, amit maga mögött hagyott. Édesanyját még mindig markában tartja az apja. És volt barátnője egy titkot őriz – ki tudja meddig. Kiderül, hogy vannak dolgok, amiktől nem lehet csak úgy elsétálni. – Swathi Awasthi lebilincselő képet fest arról, hogy mi történik utána. Miután, azt mondod, elég, miután lelépsz hogyan kezdj el ismét élni? Az olvasó egész biztosan nem tudja abbahagyni ezt a letehetetlen könyvet.

MINIKRITIKA | Szemán László: Kis szörnyetegek

Súlyos könyvet tart a kezében az olvasó, mert nehéz és fájdalmas kérdésekre keresem a választ. Azokra, amelyek rávilágítanak arra, mi vezethet odáig, hogy a kicsi korból éppen csak kinőtt gyerekek kegyetlenkedve elvegyék egy másik ember életét. E brutális gyilkosságok megrázták a közvéleményt, sokan fölkapták a fejüket és azt kérdezték: kik ezek a kis szörnyetegek? Miért lesz az ártatlan gyermekből bűnöző? E kérdés közérdekű, és mindmáig megválaszolatlan maradt. A sajtó sokszínűen és sokoldalúan foglalkozott a témával. E válogatásból megtudjuk, milyen utat jártak be a gyerekek, amíg gyilkossá váltak, ám ezen túl – a nyomozást és az ítéletet leszámítva – szinte semmi nem történt. Az eseményeket ábrázoló fejezetek a tényeken alapulnak: megismerjük a szereplők jellemét, a velük történtek részleteit, a büntetés, a bűnhődés keserves lépcsőit. A gyilkosságok leírása nem a borzongás iránti igény kielégítését, hanem a valóság bemutatását, a tettek miértjének a megértését szolgálják.

MINIKRITIKA | Tihanyi István: Bölcsességek könyve






Kétezer év leghíresebb szerzői foglalták össze ebben a kötetben mindazt, amit szerintük az életről érdemes vagy szükséges tudni. Olykor csipkelődő szellemességgel, nemegyszer viszont mély bölcsességgel sűrítették össze mindazt, amit tapasztalataik során leszűrtek az életből. Ezek a gondolatok számunkra is fontosak. Mit sem számít, hogy manapság, vagy századokkal korábban mondta-e valaki. Általános érvényűek, és nemegyszer szellemileg szinte letaglózzák az olvasót lényegre törésükkel, pontosságukkal, humorukkal. Aki elolvassa, egy egész életre gazdagabb lesz, hisz magáévá teheti és követheti mások számára leszűrt gondoskodó útmutatásait.

MINIKRITIKA | Tőkei Ferenc: 古代鬼記 ​(Gǔdài guǐjì) – Régi kínai kísértetmesék // 古代笑話 ​(Gudai xiaohua) – Régi kínai viccek

„A klasszikus kínai irodalom regényszerű elbeszélésfolyamaiban vagy éppen novellisztikájában és komédiáiban temérdek szatirikus részletre, fejezetre és műre bukkanhatunk. Van azonban egy forma, amelyben a kínai szatirikus humor közvetlenül is megjelenik, ez pedig a vicc.” 

Füzetünk ízelítőt nyújt négy kínai viccgyűjtemény gazdag anyagából.

„A kísértetekben való hit Kínában ősrégi, s nagyon sokáig tartotta magát, még a materialista filozófusok is hittek a létezésükben. Ám a régi kínaiak igen sajátosan "éltek együtt” a kísértetekkel: világuknak természetes szereplői voltak, s fölöttük az ember hatalommal rendelkezett. Még az isteneik is alá voltak rendelve – legalábbis a császári bürokráciának. Ha rossz volt a termés, a helyi hivatalnok is sokszor leromboltatta a gabonaisten templomát, s másikat építtetve mintegy másik istent „nevezett ki” a helyébe."